Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriCENNET KAVUŞMA YERİNİZ OLSUN
loader

CENNET KAVUŞMA YERİNİZ OLSUN

Hamd, adil olan Allah’a, salat ve selam adil isminin yeryüzündeki tecellisi Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)’in, alinin, ashabının ve kıyamete kadar ilahi adaletle muamele eden Müslümanların üzerine olsun.

Aziz okurlar, cennet kavuşma yeriniz olsun dedik. Çünkü dünyada birbirine kavuşamayan, birbiriyle rahat konuşamayan, birbiriyle dertleşemeyen, beraber sevinip üzülemeyen kısaca çoğu insani İslami ve içtimai ihtiyaçlarını birbirinden ayrı geçirmek zorunda kalan ağabeylerimiz, annelerimiz ve bacılarımız var.

Neden ayrı, neden uzak, neden firak, neden neden ve neden... Evet "neden? " sorusunu soracağımız çok şey var. Birkaç tane neden sorusuna cevap vereyim kendimce.
-Çocuğu camide Kur’an dersi verdi diye hakkında tutuklama kararı verildi. Çocuğu da esareti değil muhaceratı tercih etti ve hicret etti, gitti… Ama ondan sonra neler gitmedi ki; sevinç gitti, neşe gitti, huzur gitti…

-Çocuğu İslami kitaplar okuyor diye hakkında tutuklama kararı verildi. Çocuğu da esareti değil muhaceratı tercih etti ve hicret etti, gitti… Ama ondan sonra neler gitti neler… Gözü yaşlı, evladına hasret bağrı yanık anne de gitti… Beli bükülmüş saçları ağarmış, evladının yolunu gözlemekten gözleri yorulmuş baba da gitti…

-Eşi, İslami çalışma da bulunanları sevdiği için; onlarla beraber oturup kalktığı için, onlara selam verdiği için, onları evine misafir ettiği için hakkında tutuklama kararı alındı. Karar almak ne kolaymış! O da muhaceratı tercih etti ve hicret etti, gitti… Ah ahh! Ondan sonra neler gitti neler… Yar gitti, evlat gitti, dost gitti…

Gidenler, adil olan Allah’a şikayete gitti. Evet yüreğindeki acıyı Allah’u Zül-Celale arz etmeye ve “Ya Rabbi bize bunları reva görenlere adaletinle muamale et ki adalet yerini bulsun." demeye gittiler.

İslami mücadele gereği muhaceratta ve zindanda bulunan ağabeylerimize dua ederek sesleniyorum; Cennet, hasretini çekip kavuşamadığınız sevdiklerinizle kavuşma yeriniz olsun. (Amiin)

foto
Yazar: Yusuf TÜRK
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
 Reklam