Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriYUSUFLARA ÖZGÜRLÜK
loader

YUSUFLARA ÖZGÜRLÜK

Bu ülkede, hep üvey evlat muamelesi gördü islami kesimler. Bu durum sadece birkaç yıl ile sınırlı değildir maalesef. Bunun en büyük sebebi ise dış güçlerin, emperyalist batının üzerinde yaşadığımız topraklar üzerindeki sömürü emellerinden başka bir şey değildir.

Hep birilerini kullandı bu ülkede vahşi batı. Son kırk yıla yakındır Sol örgütler ile beraber FETÖ denilen alçak bir örgütü musallat ettiler bizlere. Belki de hep beraber çalıştılar ama kamuoyu bunu çok geç fark etti.

FETÖ denilen alçak örgütün en büyük mağdurları ise yine Müslümanlar olmuştur. Batının jandarmalığını üstlenen bu hain yapı özellikle de doksanlı yıllardan beri tam da bir cinayet şebekesi haline gelmiştir. Akla ve hayale gelmeyecek, şeytanı bile kıskandıracak binbir hile ve kumpaslarla islami kesimleri zindanlara tıktılar. 
O kadar büyük mağduriyetlere sebep oldular ki, bu zulümler artık gayretullah’a dokundu ve kendileri de sonu çok kötü akibete uğradılar. Allah’tan dileğimiz bu hain ve alçakların ömürlerinin sonuna kadar zindanlardan çıkmamaları ve yaşattıkları mağduriyetlerin katmerlisini yaşamalarıdır. 

Bu mağduriyetler ile alakalı olarak sadece bir örnek vermek istiyorum; doksanlı yıllarda sadece islami hizmetlerinden dolayı öğretmen olan bir Müslümanın önü kesilmek ve islami hizmetlerinin akamete uğratılması istenmektedir. Bu davetçi şahsiyetin evine resmi üniformalı teröristler tarafından baskın yapılır. Baskın neticesinde suç unsuru olabilecek hiçbir materyale rastlanmaz. Hilelerinde ustalaşmış olan hainler, hemen oracıkta kendi elleriyle sözde bir doküman yazıp deterjanın içine atarlar. Ve tekrar o sözde dökümanı çıkarıp suç unsuru olarak dosyasına eklerler. Maalesef bu şahsiyet hem memurluktan atılır ve hem de yıllarca zindan hayatı yaşar. Bu örnekteki gibi daha binlerce kumpas ile insanlar zindanlara atılır. Kimi Müslüman daha gözaltında iken hayatını kaybeder ( Cemal Uçar gibi, Abdusselam irdem gibi…) , kimisi kaybedilir ( Cevdet Uysal gibi)  kimisi sakat kalır, kimisi türlü hastalık kapar, kimileri ise çeyrek asırdır zindanlarda tutulmaya devam edilmektedir. 
***
Mağduriyetler çok büyük. Bir de sözkonusu Yusufların aileleri açısından bakılırsa mağduriyetlerin büyüklüğü belki bir nebze de olsa anlaşılır. Düşünün ki babası zindana atıldığında daha bebek olan bir çocuk şu an babasının zindana atıldığı yaşa gelmiş ve hayatı boyunca diyar diyar zindanları gezmiş. Eğer bu çocuk kendi sıkıntılarını anlatırsa inanın ciltler dolusu kitaplar buna yetmez. Varın bir annenin hasretini, bir babanın çektiği acıları, bir eş veya nişanlının gözyaşlarını siz düşünün. Diyar diyar sürgün edilen yusuflarını yalnız bırakmak istemeyen ailelerin görüş çileleri bile anlatılamaz. Hayatlarında görmedikleri diyarlara mazlum Yusufilerini görmek için binlerce kilometreyi kat edip resmi prosedörlerin azizliğine uğrayarak ciğerparelerini göremeden geri dönen aileleri düşünün. Yusufilerinin hasretiyle ömür tüketip bu fani dünyaya veda eden annelerin hesabını kim verebilir.

***
Son sözümüz kendileri de bu FETÖ denilen alçak yapının mağduru olan yetkilileredir. Lütfen sadece inançlarından dolayı zindanlara atılan ve mağduriyetleri gerçekten de telafi edilemez olan insanları görün. Kurumlarınızı ziyaret eden bu mazlum Yusufilerin ailelerini dinleyin. Derin yaralarına azıcık ta olsa bir merhem olmaya çalışın. Onlar sizden bir af asla beklememektedirler. Sadece yeniden bir yargılama istemektedirler. Adil ve dürüst bir şekilde tekrar dosyalarının gözden geçirilmesini beklemektedirler. Bu onların en doğal ve tabii haklarıdır. Lütfen onları bu haklarından mahrum etmeyin.

                                                                       


 

foto
Yazar: Yusuf CAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
 Reklam