Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriYILBAŞI REZALETİ
loader

YILBAŞI REZALETİ

Her yıl büyük bir rezalet yaşanır memleketimizde. Yılbaşı denilen ve biz Müslümanlar ile hiç alakası olmayan bu günde, birçok gayri İslami ve gayri insani olaylar olur. Kimi içkiden ölür, kimi sarhoş iken arkadaşını bıçaklar, kimi sarhoş iken trafik kazası geçirir… Türlü rezaletler. Birçok melanet var ki edebimiz anlatmaya el vermiyor.

Müslümanlık ile zıt olan gayrimeşru eğlencelerin yanında bir de milli rezalet pardon milli piyango denilen bir çeşit kumar organize edilir. Şimdiye kadar milli piyangodan nasiplenenlerin akıbeti şahanelerini (!) hepimiz basından duymuşuzdur. Bu paranın kimseye bir hayır getirmediğini ve asla getiremeyeceğini milletçe hemen hepimiz biliyor iken halen sözüm ona şansımızı denememiz akıl karı olmasa gerek.

Bir vatandaş olarak, özellikle de Müslüman bir vatandaş olarak şahsen ben ne yılbaşında işlenen rezalet ve cürümleri ve ne de milli piyango manzaralarını Müslümanların mübarek kanlarıyla feth edilen bu topraklarda görmek istemem. Demem o ki, mademki yılbaşı kutlamaları münasebetiyle birçok cürüm işlenir, mademki bu vesileyle caddelerde sarhoşlar nara atar, mademki bu münasebetle trafik kazaları, can, mal ve maneviyat kaybı tavan yapar lütfen ey devleti aliyem bu yılbaşı kutlamalarını yasaklayın. Bir de ne olur milli piyango denilen milli sömürüyü de iptal edin. Ki mübarek insanımızın canı yanmasın, malı gitmesin, maneviyatı iflas etmesin. Yoksa bunun vebali ağır olur yevmi mahşerde.

Bir de yılbaşını kutlayan Müslüman geçinen vatandaşlara bir çift lafım olacak; sevgili kardeşim, bu ağır vebalin altından inan ki kalkamazsın. Hıristiyanlar ile dost olup onlar ile haşir olmak istiyorsan eyvallah. Amma ve lakin ben Müslümanlardanım diyorsan orda bekle. Ne örfünde, ne gelenek ve göreneklerinde ve de ne dininde olan bir kutlamayı hangi şaşkın sana fetvasını vermiş. İlla ki yılbaşını kutlamak istiyorum diyorsan, önce otur bir saat tefekkür et. Geçen 365 günde benim bana ne faydam oldu, de. Bu geçen kocaman bir yıl bana ne verdi ve benden ne aldı, de. Bu geçen günlerin, haftaların ve ayların hesabını rabbime nasıl vereceğim, de.

Bundan sonra kutlayabilsen kutla kardeşim. Eğer kalbinde bir tezat yaşıyorsan güzelce bir tövbe et. Yepyeni bir başlangıç olsun yeni yıl sana. Mesela her gün bir cüz kur’an oku yeni yılda. Namazlarında asla gevşeklik gösterme, kötü amellerin var ise terk et, zalimin değil mazlumun yanında ol, küfür ehlinin değil Müslümanların dostu ol, yeni yılda.

Fırsata çevir yani yeni yılı. Güzel başlangıçlara fırsat olsun yeni yıl sana. Hayırlara vesile olsun yani demek istediğim. Aileni, dost ve çocuklarını da uyar ki onlar da yılbaşı tuzağına düşmesin, Milli piyango denilen kumarın günahını yüklenmesin.
Hıristiyanlar, bizim bayramlarımızdan, gelenek ve göreneklerimizden nefret ediyorken, bizim onların günlerini kutlamamız ne acı şey. Böyle devam ederse herhalde bayramlarımızı da unutur tamamen kendimizi kaybederiz maazallah. Zaten küfür cephesinin de istediği bu değil mi? Seni cephelerde alt edemeyen İslam düşmanları, yılbaşı ve benzeri kültür erozyonlarıyla seni bitirmek istiyorlar. 

  Lütfen örfümüze, İslami ve insani gelenek ve göreneklerimize dönelim. Özümüze, kendimize, benliğimize ve her şeyden de önemlisi âlemlerin rabbine dönelim. Muhammed Mustafa aleyhisselatu vesselama dönelim. Kur’anı kerime dönelim.
Küfrün adetlerine iltifat etmeyen Müslümanlardan olmak dileğiyle Allah’a emanet olalım…

 

 

foto
Yazar: Yusuf CAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
 Reklam