loader

BEŞİNCİ YILINA GİRERKEN 15 TEMMUZ


                Zaman çabuk akıp geçiyor, küresel emperyalizmin Müslüman coğrafyalardaki bir operasyonun başarısızlıkla sonuçlanmasının üzerinden beş yıl geçti. Şüphesiz süreç herkes tarafından farklı algılanıyor. Örneğin annesini, babasını, evladını ya da bir yakınını kurban verenler açısından acıların tazelendiği gün olarak algılanırken, olayın diğer olan ABD’nin başını çektiği şer ittifakı ve onların işbirlikçisi olan fetö tarafından ise başarısızlığın vermiş olduğu acı ile parmak uçlarını ısırdığı gündür 15 Temmuz.
                Ancak verilen bunca bedel Orta yerde dururken ki Asıl mücadeleyi herkesin malumu olduğu üzere Müslüman halk ve İslami camialar vermişler di. Maalesef sonraki süreç adeta bir ilizyonist sihirbazlı ile ulusalcı Kemalistlere altın tepside sunuldu. Ondan sonraki süreçte uzman sıfatı ile ekranlarda boy boy onlar gösterildi. Bir şekilde fetö'nün sözüm ona İslami bir cemaat olduğu algısıyla ki bunu dile getirenlerin hepsi de fetö'nün zihin yapsının (tabanlarının bir kısmını ayrı tutarsak) İslami bir anlayışla uzaktan yakından bir alakalarının olmadığını bilmelerine rağmen halen de aktif bir şekilde İslami camia ve şahıslara saldırmaya devam ediyorlar.
Küresel emperyalistler de işbirlikçi de oyunda bitmiyor. Türkiye'de önce Ergenekon üzerinde bir tasfiye operasyonu ile kendilerine zaman zaman sorun çıkaran Avrasyacı yapıyı ekarte ederek Fetöye alın açtılar ki bölgede uygulayacakları politikalarda özellikle de İsrail'in güveniliği konusunda bir sorun yaşamasınlar. İktidarı fetö eli ile bürokraside zaten çembere almışlardı. Bürokrasi'deki uygulamalara baktığımızda bunun net olarak görmek mümkündü.
Mavi Marmara yargılamalarının devam ettiği dönemde Kayseri'de de bir dava açılmak istenmiş, lakin ‘’Türkiye halkı’’ adına karar vermeye yetkili olan mahkemelerin başkanı davacılara şok bir cevap vererek burada İsrail'e dava açamazsınız demişti. O zaman bu konu gündeme gelmiş ama hükümetin her zamanki vurdumduymazlığı geliyorum diyen darbeyi tüm iyi niyeti uyarılara rağmen görmemiş (görmek istememiş) ABD ile bir türlü ‘’stratejik ortak’’ aldatmacasından vazgeçememiştir şuanda ise Siyonist İsrail’le ‘’devlet menfaati’’ gereği normalleşme adımları atılıyor. Korkarım bu da yeni bir darbe operasyonun ilk adımlarına hazırlık olacaktır.

foto
Yazar: Necmi AKSONA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal