loader
Hindistan'da heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı yükseliyor Hindistan'da heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı yükseliyor

Mumbai'nin Chembur ve Vikhroli bölgelerinde cumartesi gününden bu yana devam eden muson yağmurları nedeniyle sokaklar sular altında kalırken, çok sayıda ev ve iş yeri zarar gördü.

Yetkililer, Chembur bölgesinde, aşırı yağışların beraberinde getirdiği heyelan sonrası 5 kişinin yaralandığını, ölenlerin sayısının 19'a yükseldiğini açıkladı.

Mumbai'nin Vikhroli semtinde meydana gelen toprak kaymasında ise yaşamını yitirenlerin sayısının 10'a çıktığı, 1 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Güney Asya'da haziran-eylül aylarında etkili muson yağışları, başta Hindistan'da olmak üzere her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.

Hindistan İçişleri Bakanlığı afet yönetimi biriminin 12 Ağustos 2020 tarihli raporunda, geçen sene muson mevsimindeki yağışların yol açtığı seller nedeniyle 11 eyalette 868 kişinin hayatını kaybettiği kaydedilmişti.

Ülkede 2019 haziran-eylül döneminde etkili olan muson yağmurları sonrasında meydana gelen sellerde yaklaşık 2 bin 400 kişi hayatını kaybetmişti. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-