loader
Van’daki eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı Van’daki eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı

Van Valiliği, Covid-19 ile etkin mücadele edebilmek amacıyla kentte yapılacak tüm etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Konuyla ilgili Van Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte yapılacak etkinliklerin 19 Eylül tarihine kadar yasaklandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 05.09.2020 tarihinden geçerli 19.09.2020 tarihi de dâhil olmak üzere (15) gün süre ile; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek "gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 2911 Sayılı Kanunun 17’nci Maddesine istinaden yasaklanmıştır. Düzenlenecek olan basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılmasının, çadır ve stant kurulmasının/açılmasının, imza kampanyası düzenlenmesinin, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılmasının ise belirtilen tarihler arasında Mülki İdare Amirinin iznine bağlanmıştır." denildi.

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-