loader
İpekyolu Kaymakamı Ve Belediye Başkan  Vekili Aslan'dan Dünya Gazeteciler Günü Mesajı İpekyolu Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Aslan'dan Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Haber Merkezi
Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Vekili Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi de basındır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir.
Kamuoyuna haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için, gece - gündüz demeden savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamuoyunun doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi için fedakârca çalışarak emek harcayan değerli basın mensuplarımıza başarılar diliyorum.
Birçok etkinliklerde biz idarecilerin yol ve mesai arkadaşları olan değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum."

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-