AMERİKA HEGEMONYASI ÇÖKÜYOR...

Article

Tarihin en vahşi, sömürgeci ve katliamcısıdır ABD... Amerika, küresel hegemonyasını mazlumların kanı üzerine inşa etmiştir. Kızıldereli katliamlarından tutun, japonyadaki atom bombası katliamına, vietnam savaşından, Irak, Suriye, Afganistan vs... işgallerine kadar asla onarılmaz tahribat ve yıkımları vardır Amerika'nın.

Dünyada ne kadar savaş varsa hepsinde bu büyük şeytanın parmağı vardır. Ne kadar darbe varsa yine Amerika'nın parmağı işin içinde vardır. Terör örgütleri, uyuşturucu pazarları, mafya yapılanmaları, insan kaçakçılığı, gayrimeşru silah pazarları aklınıza ne kadar melanet gelirse gelsin, biliniz ki tüm bu kirli organizasyonlarda Amerika'nın rolü vardır. Dünyanın yeraltı ve yerüstü tüm zenginliklerini dolaylı veya direkt sahiplenmekte, hiç kimseyi pay sahibi yapmak istememektedirler.

Bugün halihazırda devam eden Suriye, Irak, Aafganistan ve diğer ülkelerdeki savaşların temel sebebi de budur. Bunun için İslam ülkelerinde kargaşa çıkarmaktalar. Bunun için sözümona Afganistan'da yanlışlıkla(!) insanların üzerine tonlarca bombalar yağmakta.

Bunun için kendilerine boyun eğmeyen iktidarlar alaşağı edilmekte. Bunun için  sekiz yıl aralıksız İran ve Irak savaştırıldı, bu nedenle her gün Irak'ta intihar saldırıları düzenlenmekte, bunun için yakın zamanda FETÖ darbesi ülkemizde yapılmak istendi, bunun için Budist itleri Mynamar'da müslümanları uhdut hendeklerinde canlı canlı yakmakta, bunun için şii ve sünni ihtilafları körüklenmekte... Bu katil ve alçak devletin cinayetlerini ve vahşetlerini saymakla bitiremezsiniz...

Son zamanlarda yaşanan bazı gelişmeler Amerikan hegemonyasının alaşağı olacağı kanaatlerini kuvvetlendirmekte. Özellikle Türkiye'deki başarısız darbe girişimi ve sonuçları, Pakistan'ın Amerika'ya alttan alta rest çekme sinyalleri, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Rusya bloku ile yapmış oldukları ticari, askeri ve siyasi anlaşmalar, yine Türkiye ve İran'ın bazı anlaşmalar çerçevesinde yakın işbirliğine gitmeleri, Türkiye'nin ABD ile yaşadığı diplomatik sorunlar ( Fetulla'nın Türkiye'ye teslim edilmemesi, ABD konsolosluk ajanının derdest edilmesi, karşılıklı vize iptalleri vs...) Türkiye'nin Suriye sahasındaki operasyonları, Türkiye'nin bazı Arap ve Afrika ülkeleri ile geliştirdiği diplomatik ilişki ve kimi anlaşmalar Amerika hegemonyasının ve tiranlığının sadece ortadoğuda değil tüm dünyada ciddi anlamda darbe aldığının alamet ve işaretleridir. 

Türkiye'nin, Amerika'nın zulümkar politikalarına karşı son zamanlarda göstermiş olduğu tepkileri artarak devam etmeli, sesini daha gür çıkarmalı ve Amerika ile tüm ilişkilerini gözden geçirmeli, tedricen ilişkilerini kesmelidir. Türkiye'de Amerika ilişkileri ile alakalı olarak bir referandum yapılırsa halkın ezici çoğunluğunun Amerika ile tüm ilişkilerimizi kesme yönünde olacağı şüphesizdir.
Amerika'ya karşı ciddi bir muhalefetin Türkiye'den yükselmesi kısa bir zamanda etkisini gösterip tüm ortadoğu ve Asya'ya hatta Afrika'ya kadar bir anti Amerikan bloğunun oluşması ve neticede Amerika emperyalizminin çökmesi temenni ve dileklerimle...
Allah'a emanet olunuz...

Yazar Hakkında

Toplam

63

Makale

YUSUF CAN @Yusufcan2121

Önceki PKK'NİN TOPLUMA VERDİĞİ ZARAR
Sonraki KUDÜS BİZİMDİR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.