KLİNİK KALİTE SORUMLULARI EĞİTİMDEN GEÇTİ

KLİNİK KALİTE SORUMLULARI EĞİTİMDEN GEÇTİ


Van İl Sağlık Müdürlüğü Klinik Kalite Sorumluları, USS Sorumluları ve hastane yöneticilerine yönelik eğitim düzenlendi
.
İl Sağlık Müdürlüğü Klinik Kalite Sorumluları, USS Sorumluları ve hastane yöneticilerine yönelik eğitim düzenlendi Özel ve Üniversite hastanelerinin Klinik Kalite Sorumluları, USS Sorumluları ve hastane yöneticilerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Müdürlüğümüz Kalite Koordinatörü ve İzleme Değerlendirme Şube Müdürü Yasemin KUŞAK Başkanlığında İl Klinik Kalite Birim Sorumlusu Selime NARİN tarafından Kamu, Özel ve Üniversite hastanelerinin Klinik Kalite Sorumluları, USS Sorumluları ve hastane yöneticilerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Ülkemizde 2012 yılından itibaren tıbbi süreçleri ve klinik sonuçları detaylı şekilde ölçme ve izlemeye yönelik çalışmalar başlatılmış olup Klinik Kalite Ölçme ve Değerlendirme Sistemi ile çalışmalar ise ülke öncelikleri ve insanımızın yaşam kalitesine etkileri göz önünde bulundurularak çeşitli sağlık olguları üzerinde halen devam etmektedir. Diz ve Kalça Protezi ve Katarakt ile ilgili Standart ve Göstergelerin çalışması tamamlanmış ve sisteme veri girişleri hastaneler tarafından girilmeye başlanmıştır. Yapılan toplantıda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri de konuşuldu. İLKHA


Önceki VAN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA KOAH EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLEDİ
Sonraki BAŞARILI ATLETLERDEN GENEL SEKRETER YALÇIN’A ZİYARET

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.