DURSUN ODABAŞI TIP MERKEZİ EK BİNASININ TANITIMI YAPILDI

DURSUN ODABAŞI TIP MERKEZİ EK BİNASININ TANITIMI YAPILDI

Alaattin Güçlü/Vanolay
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ek binasının tanıtımı yapıldı.
Açılışı gerçekleştirilen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ek binasının tanıtımı YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Ek binada basınla bir araya gelen YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Demir, şehir merkezinde açılan yeni binayı tanıttı. Bir konuşma gerçekleştiren YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, “Bizim amacımız vatandaşı mağdur etmemek. Burada şunu söylemek istiyorum. Burası açıldığından bu yana güzel hizmet sunduğundan dolayı birileri halk arasında merkezdeki hastane kapandı kapanacak gibi yalan ve yanlış bilgiler vermeye çalışıyor. Her geçen gün burada hasta sayımız artıyor. Biz burada hizmet vermeye çalışacağız ve böyle bir sorun söz konusu bile değil.” ifadelerini kullandı. 

Her gün daha kaliteli hizmet vermek için çalıştıklarını belirten Battal, “ Buradaki genel amacımız tek gayemiz burada halkımıza güzel bir hizmet sunmaktır. Biz bu hizmeti her gün güçlendirerek ve yönetimdeki arkadaşlarımızın denetimleri çerçevesinde daha etkin ve kaliteli olarak sunmaya çalışıyoruz. Bazı hastalarımız özel muayene olmak istiyorlar onlarında kampüse gelmelerine gerek kalmıyor burada özel muayenelerini olabiliyorlar.

Yine burada radyoloji alanında bulunan bütün çekimler yapılabiliyor tam teçhizat olarak. Tabi ki belli vakalarda hastalarımızı kampüse sevk ediyoruz. Burada araçlarımız da mevcut bu konuda hiçbir sıkıntı bulunmamakta.” diye konuştu.
Battal konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bizim başından beri hizmet anlayışımız hiçbir şekilde halkımızı il dışına göndermemek bütün sağlık hizmetlerini en kaliteli şekilde burada sunmaktır. Şunun müjdesini de vermek istiyorum burada tamamen alt yapımız hazır doktorlarımız hazır böbrek nakli ile ilgili biraz ara vermemiz gerekti ama ve karaciğer nakli dâhil olmak üzere inşallah ilerde daha vasıflı işler yapmaya devam edeceğiz.

Bu ek binamızla da halkımızın ayağına gelerek hizmet vermeye devam edeceğiz. Hatta biz eski hastanemizin arazisi üzerinde semt polikliniği olarak hizmet vermek istiyoruz. Kalkınma Bakanlığımız ile görüştük. Halkımız bu ek bina hizmetimizi benimsediler bizde bu yönde hizmetlerimizi artırarak devam ediyoruz. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi hastanesi olarak daha etkin olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Hakkımızda yapılan yalan yanlış konuşmalar kulak asmayarak yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Poliklinik hakkında bilgi veren Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Cengiz Demir ise “Eksiklerimiz yok mu? Evet var. Bu sadece bizim hastanemize has değil bütün hastanelere has bir sıkıntıdır. Önemli olan bu sıkıntıları ve eksikleri hızlı bir şekilde kapatmaya çalışmaktır.

Rektör hocanın desteği ile bu sıkıntılar giderildi. Şimdi 24 poliklinik ile hizmet veriyoruz. Bu da ileride 30 polikliniği bulacak. Şu anda bay bayan olarak rehabilitasyon fizik tedavi merkezi binamızda mevcut. Ayrıca güzellik merkezi binamızda aynı şekilde mevcuttur. Biyokimya, hematoloji ve diğer laboratuvar hizmetleri burada vermeye başladık. Hizmetlerimizi polikliniği bazında öğretim üyeleri ile yürüteceğiz biz bu hizmeti. Toplamda burada 60 personel ile hizmet vermekteyiz.” dedi. 

 

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu nasıl olacak?


Önceki ÖZTÜRK BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Sonraki ' Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona...'

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.