DOĞRAMACI’DAN KUR’AN KURSUNA ZİYARET

DOĞRAMACI’DAN KUR’AN KURSUNA ZİYARET

Haber Merkezi
Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Arkboyu Hafızlık Kur’an Kursu’nda okuyan öğrencilerle biraya geldi.

İlçe Müftüsü Alaaddin Hançer’in de eşlik ettiği ziyarette, Kaymakam Doğramacı, öğrencilerle yakından ilgilenerek, uzun süre sohbet etti.
Öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulunan Doğramacı, her öğrencinin Kur’an-ı Kerim’den ezberlediğini iyi anlaması ve ona göre davranması gerektiğini vurguladı.

Hafızlık belgesinin tek başına bir anlam ifade etmediğini anlatan Doğramacı, “Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek elbette önemlidir ama ondan daha önemlisi Kur’an’ı anlamak ve hayatımızın her alanına dâhil etmektir. Bu kapsamda çocuklarımızı doğru yönlendirmeliyiz. Her zaman onların yanında olmalıyız. Hangi kitabı ne zaman ve nerede okuması gerektiğini iyi bilmeleri lazımdır.

Bunun yanında Arakan, Nijerya ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşananları iyi bilmek ve anlamak gerekir. Tek yönlü yaşamamak lazım ve her alanda kendimizi iyi yetiştirmemiz gerekir. İşimizi dört dörtlük yapmalıyız. Bunun yanında memleketimiz için çok çok dua etmeliyiz. Ülkemizin çok duaya ihtiyacı var.” dedi.


Önceki VAN’DA “URARTU GELİŞİM KORİDORU” PAYDAŞ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sonraki GÜRPINAR’DA KÜTÜPHANE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.