KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ’DEN ADEM’Lİ KADINLARA ZİYARET

KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ’DEN ADEM’Lİ KADINLARA ZİYARET

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Atıf Çiçekli, Aile Destek Merkezlerini (ADEM) ziyaret ederek, kurslara gelen kadınların çalışmalarını yerinde izledi.   

Kadınların sosyal aktivitelere katılarak, farklı kültürler öğrenmesinin yanında katıldıkları kurslarda yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlayan ADEM’ler kadınların gözde mekânların başında geliyor.

Sabah saatlerinde Süphan ve Şabaniye Aile Destek Merkezlerini ziyaret eden Kaymakam Çiçekli, merkez yetkililerinden bilgiler aldıktan sonra tüm sınıfları tek tek dolaştı.
Kadınların özel taleplerini de yer yer dinleyen Kaymakam Çiçekli, her sınıfta kadınlara hitaben konuşmalar yaptı. Gelen yardımlar başta olmak üzere her alandaki faaliyetlerle tüm vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Kaymakam Çiçekli, bunun bir hak olduğunu ve o hakkı da doğru kişilere ulaştırma gayesi içerisinde olduklarını kaydetti.

“Ümmet üzerinde oyunlar oynanıyordu”

Kur’an kursu sınıfını da ziyaret eden Kaymakam Çiçekli, burada yaptığı konuşmada ise ümmet bilincine değindi. Ümmetin içinde oyunların oynandığını o yüzden dini ve diyaneti doğru öğrenmenin önemini anlatan Kaymakam Çiçekli, bu kursları önemsediklerini kaydetti. Kaymakam Çiçekli, “İlçemiz sınırları içerisinde bildiğiniz gibi Avesta adı altında bir yer vardı. Avesta da Zerdüştlük demektir, yani ateşe tapanlar.

Bu isim adı altında burada ümmetin üzerinde oyunlar oynanıyordu ama elhamdülillah bunlara fırsat vermedik vermeyeceğiz. Bunu yaparken de tek gayemiz bu ümmet ruhunun bölünmesine, parçalanmasına müsaade etmemektir etmeyeceğiz de. Biz öncelikle Müslümanız, ondan sonra Türk’sün, Kürt’sün, Vanlısın, Bitlislisin ama öncelikle hepimiz Müslümanız. O yüzden bu Zerdüştlükmüş, fitneymiş bunlara müsaade etmememiz için de bizim dinimizi, diyanetimizi doğru öğrenmemiz lazım” dedi.


Önceki BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YOLCULUĞA ÇIKARTTI
Sonraki BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİMCİLERE ATIK PİL SEMİNERİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.