BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YOLCULUĞA ÇIKARTTI

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YOLCULUĞA ÇIKARTTI

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, Bitlis’in Ahlat ilçesinden gelen öğrencilere kentin kültürel ve tarihi mekanlarını tanıttı.

Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ projesi kapsamında Van’a gelen 14-29 yaş Aralığındaki 40 öğrenciyi Akdamar Adası, Çarpanak Adası ve Van Kalesi’nde gezdirdi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı deniz otobüsleri ile Edremit Marina’dan alınan öğrenciler, ilk defa denizde seyahat ve Akdamar Adası’ndaki eşsiz güzellikleri görmenin mutluluğunu yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ projesi Bitlis Koordinatörü Yavuz Gülmez, “Proje kapsamında öğrencilerimizle birlikte Van’ın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdik. Amacımız, özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olan gençlerimize tarihi ve kültürel yönden zengin olan illerimizi tanıtmaktır. Bu kapsamda Van’a yapmış olduğumuz ziyarette tarihi ve kültürel mekânları gezme imkânı bulduk. Akdamar, Çarpanak Adalarını ve Tarihi Van Kalesini gezdik. Bizlere yardımcı olan, Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Gezi boyunca yemek, kahvaltı ve yol masraflarımızı karşıladılar. Allah razı olsun gezimiz son derece verimli geçti” dedi.

 

Deniz Otobüsleri yaz boyunca hafta sonları vatandaşı Akdamar Adası’na taşırken, hafta içi ise kente gelen gruplar, Akdamar ve Çarpanak adalarına taşınıyor. (İLKHA)


Önceki Van'da elektrik kesintisi olacak
Sonraki KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ’DEN ADEM’Lİ KADINLARA ZİYARET

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.