KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ’DEN EDREMİT KÜLLİYESİ MÜJDESİ

KAYMAKAM ÇİÇEKLİ ’DEN EDREMİT KÜLLİYESİ MÜJDESİ

Haber Merkezi
Edremit Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası İçin Yer Tahsisi Gerçekleşti

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, eski yün iplik fabrikasının yerinin yeni Edremit Belediyesi külliyesinin yapımı için tahsis edildiğinin müjdesini vererek, tahsisin yapılmasından emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ilgili bakanlar ve bürokratlara Edremitliler adına teşekkür etti.
Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Edremit Belediyesi yeni hizmet binasının yapılacağının müjdesini verdi. 

Müjdeyi sosyal medya aracılığı ile duyuran Kaymakam Çiçekli, “2014 Büyükşehir Yasası ile beraber Edremit 12 bin nüfuslu küçük bir ilçeden 122 bin nüfuslu metropol bir ilçeye dönüştü ve Van’ın bazı mahalleleri Edremit’e bağlandı.

Bu da coğrafi olarak sahile paralel ince uzun bir ilçe ortaya çıkardı. Şuan ki belediyenin, kaymakamlığın ve diğer kurumların yerleşimleri Fırat, Şabaniye, Eminpaşa ve Süphan mahallelerine uzak kaldı. Bu mahallelerimizde toplam 65 bin vatandaşımız yaşamaktadır. Fırat Mahallemizden belediyemize gelmek isteyen bir kardeşimiz 3 vasıta değiştirmek zorunda kalmaktadır” dedi.

Büyükşehir Yasası ile birlikte bu yeni durumun kamu hizmeti üreten binaların daha merkezi bir noktada olması zorunluluğunu ortaya çıkardığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Çiçekli, “Bundan dolayı bizlerde bu yeni duruma ayak uydurarak, eski yün iplik fabrikası olarak bilinen yeri ki burası eski Edremit ile yeni Edremit’e bağlanan mahallerin ortasında kalmaktadır. Tüm kamu hizmetlerimizin planlanacağı bir külliye şeklinde projelendirdik ve ilan ettik.

Hamdolsun ki tahsisini başardık. Tahsisin yapılması konusunda başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza maliye bakanımıza içişleri bakanımıza ve ilgili tüm bürokratlarımıza Edremitliler adına gönülden teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en kısa sürede burada yapmayı planladığımız hizmet binalarımızı da hayata geçireceğiz. Sizlere bu husus ile ilgili söz verip sözümüzde durabildiğimiz için çok mutluyum. Rabbim bizleri sizlere mahcup etmesin inşallah” ifadelerini kullandı.


Önceki HÜDA PAR TUŞBA İLÇE TEŞKİLATINDAN ESNAF ZİYARETİ
Sonraki 'Zira Allah, dilediğine hesapsız rızık verir'

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.