Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriKIZ KARAÇİ (CHP) HATUN OLMAZ
loader

KIZ KARAÇİ (CHP) HATUN OLMAZ


Biliyorum Başlık İlginizi Çekmiş Olabilir Ama konumuz CHP olduğu için önce onda başlayalım.
İki gün önce CHP'nin kuruluşunun 98. Yıl dönümüydü. CHP kurulduğu günden bugüne kadar ne yazık ki ana vazife olarak kendisine biçtiği rol “çağdaşlaşma” adı altında sürekli İslam şiarlarına ve de özellikle kadının tesettürüne saldırmak oldu. Bunu bazen sözüm ona güzellik yarışmaları adına yaptı, bazen moda adına yaptı ama hep halkın inanç ve değerlerini aşağılama amaçlı yaptı. Derken aradan neredeyse bir asır geçince eşyanın doğası gereği her şey değişir kaidesince CHP'nin de değişmiş olabileceği düşünüldü. Öyle ya o günden bugüne Dünyada neler değişti neler!
Kominist Sovyetler dağıldı, Rusya'dan sonra Amerika'da Afganistan'dan yenilerek rezil bir şekilde gerisin geriye kaçtı, Avrupa'nın medeniyet yalanı Müslümanlar ve muhacir göçmenler söz konusu olunca çöktü, içeride de az buz sayılacak gelişmeler olmadı.
CHP idamına sebep olduğu Adnan Menderes'i sahiplenmeye başladı, iktidardayken her türlü hakaret kendisine yapılırken seyredip bazen gizli bazen aleni sevinirken,  birdenbire Erbakan'ın ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu hatırlayıp Erbakan güzellemeleri yaptılar. Daha öncesinde Baykal CHP genel başkanı iken hızını alamayıp çarşaflı bayanlara CHP rozeti takmıştı. Düşünebiliyor musunuz çarşaflı bayan ve CHP düşüncesi yanyana… Laik kemalistler nasıl çıldırmasınlar. Önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu CHP'nin de içinde bulunduğu bloğun adayıydı ve seçim çalışmaları sırasında basına şöyle pankart yazısı düşmüştü, bak Erdoğan senin yüzünden nelere katlanmak sabretmek zorunda kalıyoruz diye. Zavallı seçmen acı da olsa şu gerçeği öğrenmişti İslam'ın şiarları ile savaştığımız müddetçe bizlerin iktidar olabilmesinin hiçbir yolu gözükmemekte idi. Kılıçdaroğlu’nun başını çektiği CHP geç de olsa bunun farkına vardı varmasına fakat azgın kitlesini buna ikna etmesi pek de kolay gözükmüyordu. Neyse birkaç hamleden sonra bazı safi zihinleri idlal etmeyi Başarır gibi oldular. Bir asır sonra ki bu kadar değişim CHP içinde olabilir dediler ama olmadı astarı güzel olmadığı için boyada sırıtmaya başladı. Son 10 gündür yine CHP'nin 100 yıl da geçse değişmeyeceğini net görüntüleri ortaya çıktı. Bir yandan CHP'li Tanju Özcan'ın açıklamaları diğer yandan CHP milletvekili kani beko’nun meclis kütüphanesinde kur'an-ı Kerim bulundurulmasına karşı çıkması. Düşünebiliyor musunuz Müslüman memleketinde Müslümanların temsilcileri olduklarını söyleyen insanların bulunduğu ortamda kur'an-ı Kerim'in bulundurulmasına karşı gösterilen hazımsızlık. Son olarak da Balıkesir Edremit'te çarşaflı bir kadının zincire vurulmuş vaziyette gösterilme densizliği. Bu konuda üzüm üzüme baka baka kararır misali CHP ve HDP Müslüman Kadının örtüsüne ben daha iyi hakaret ederim yarışındalar. Yazıya başlarken bölgemizde bilinen bir darbı mesel aklıma geldi de bu meselin adı kız karaçi hatun olmaz idi. Hikâye şöyledir; dönemin birinde varlıklı ve itibarlı bir insan evlenmek ister, bu niyet ile ortalıkta gezerken dilenmekte olan güzel bir kıza denk gelir biraz araştırmadan sonra kızın ailesine ulaşılır ve nikâh için talepte bulunulur ailede gayet memnun olur. Düğün yapılır ve kız saray gibi bir eve gelin gider dünya nimeti olarak yok yoktur kadın biraz böyle hayatını sürdürmeye devam eder. Darbı mesel bu ya gelin hanım bu durumdan sıkılır ve saray gibi evde başlar diğer odanın ahalisinden bir şeyler dilenmeye. Bu da yetmiyor evin farklı yerlerine yiyecekler bırakıp daha sonra dilenir gibi onları topluyormuş. Konu evin sahibine intikal eder adam eşine senin neyini eksik bıraktım ki böyle bir duruma kendini sokuyorsun? Diye sorar elcevap eksiklikten değil alışkanlık meselesi ne yapayım der kadın. Adam acı da olsa karaçi kızdan ev hanımefendisi olmayacağını anlamış olur. Ez cümle CHP beş asırda geçse değişmediği değişmeyecektir.

foto
Yazar: Necmi AKSONA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
 Reklam