Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriİSLAMIN KADINI BU DEĞİLDİR
loader

İSLAMIN KADINI BU DEĞİLDİR

 
Dünyanın en büyük yalanı demokrasidir diye bir söz vardır. Bilinen tarifi ile demokrasi halkın kendi kendisini yönetmesi’nin yanında bu sistemin asıl baş tacı edilmesinin nedeni toplumdaki farklı görüşlere saygı ve tahammül edilmesi olarak ifade edilir. Güya diğer sistemler totaliter, baskıcı, ötekileştirici vesaire türden oldukları için demokrasi havarileri aman aman sakın bu sistemden vazgeçmeyin diye propaganda yapmaktan geri durmazlar.
Son 15-20 yıl içerisinde gerek uluslararası gerekse de ulusal düzeyde ortaya çıkan durumlar karşısında demokratların maskesi tamamıyla düşmüş durumda ve eskisi gibi demokrasi masalları anlatarak insanımızı kandıramıyorlar. Bunun en son örneğini İhsan Şenocak hoca'nın voleybol takımındaki kızların Müslüman evladına yakışan giyim'in bu olmadığını eğer bir hanım olarak sultanlık vasfını arıyorsan şeytan ve dostlarının sultanı değil, iffet'in ahlakın hayânın sultanı olmaya gayret etmelisin diye her müslüman şahsın böyle bir durumda yapması gereken hatırlatmayı yaptı.
Bunun üzerine her zamanki gibi ahlak ve iffete düşmanlıkta zirve olan demokrasi havarileri, tüm inandıkları değerleri bir tarafa bırakarak İhsan hocaya saldırmaya başladılar.
 Olayları manüpüle etmede oldukça başarılı olan bu güruh, hassasiyet sahibi insanlar İslami ve insani değerlere ters düşen durumlara tepki göstermeleri üzerine, ama falan kes kul hakkı yiyiyor. 10 sene önce de biri şöyle bir yanlış yapmıştı gibi sözler sarfederek, yapılan haram ve günahlara karşı toplumu etkisiz hale getirmek istiyorlar.
 Zaten toplumumuzun bu kadar yozlaşmasının temelinde her onurlu duruş ve tavsiyeye saldırırlar yapılırken, bizlerin de gerekli tepkiyi vermemiş olmamızdan değil midir? Hatırlayın yakın dönemde CHP’li kadın milletvekilinin mezarlıkların girişinde yazılı olan her nefis ölümü tadacaktır Ayetinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmesini. Yine AB müzakereleri devam ettiği süreçte batılı yetkililerin Allah katında tek din islamdır ayetinden duydukları rahatsızlıkları unutmayalım. Ezcümle şerefli insanlarda şerefsizler kadar cesur olmadıkça hiçbir şey talep edemezler.

foto
Yazar: Necmi AKSONA
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert