Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriKUDÜS NAMUSTUR!
loader

KUDÜS NAMUSTUR!

Bismillah
Son zamanlarda Türkiye gündeminde çokça konuşulan ülke Amerika olsa gerek. Trump’ın başkan seçilmesi,  15 Temmuz kalkışması, Fetö elebaşının iadesi ve vize hadisesi gibi daha birçok olayı sıralayabiliriz. 60-70 yıldır dost ve müttefik denilen (ülkeyi yönetenlerce) Amerika’ya bu sıralar önüne gelen sövüp sayıyor.  Acaba ne oldu da dost birden hoşt oldu. Ya da birkaç gün sonra hoşt yine dost olur mu? Bilinmez. Ama her seferinde yanlış anladık, bilmedik, kandırıldık diyen bir hükümet yarın ne diyeceği bu gün kestirmek mümkün değil.
Aslında bu aşüfte Amerika kimseye ne dost olur, ne de yar. Gel gör ki bunu bizimkilere anlata, anlata dilimizde tüy kalmadı. Son günlerde sömürgeci Amerika’nın sarhoş başkanı Trump’un, ‘Kudüs İsrail’in başkentidir’ ilan etmesi gösteriyor ki Amerika’dan ne dost çıkar ne post, o gerçekten hoşt-tır. 

Kudüs meselesine gelince, Müslüman ümmette düşen kendi yöneticilerini bu konuda sıkıştırmalarıdır. Kim Kudüs’ü göz ardı ederse Müslüman halkta onları göz ardı etmeli ve seçimlerde vaat şartı olarak Kudüs meselesini koymalıdırlar. Kudüs sade bir Filistin ve Arapların meselesi değildir.

Tüm ümmetin var olma meselesidir. Kudüs namustur. Yani fitildir, tetiktir. Ona dokunulunca tüm değer ve inançlarımız yerle bir olur. Her Mümin, Müslüman her şeyi ile kendini siper etmeli ve ne pahasına olursa olsun Kudüs’e Mescid-i Aksa’ya necis elleri dokundurtmamalıdır. Bilinmelidir ki Sömürgeci Amerika’da işgalci çete İsrail lobisi iyi çalışıyor. Hatta Sömürgeci Amerika tamamen işgalci çete İsrail’in kontrolünde ve her isteğini yerine getiren yegâne destekçisidir. Biz Müslümanların sömürgeci Amerika’dan hiçbir beklentisi olamaz ve İsrail’i kale bile almamalıyız. 

Bizim ilk olarak yapacağımız ülkemizi yöneten yönetici erkânı sıkıştırıp derhal İsrail ile işbirliğini kesmesi ve ülke olarak tanımamasını sağlamaktır.
İkinci olarak her ortam ve platformda sömürgeci Amerika ve işgal çetesi İsrail’e karşı halkımızı bilinçlendirmek olmalıdır. Sömürgeci Amerika’nın dünden bu güne yaptıkları ve Müslümanlarla kurulduğundan beri sömürüp savaştığını, hiçbir zaman Müslümanlar lehine bir iş yapmadığını anlamalı ve anlatmalıyız. İşgal çetesi İsrail’in Siyonist bir devlet olduğunu, Siyonizm’in amaç ve hedeflerini bilmeli ve bildirmeliyiz. Amaçları Fırat ve Nil nehirleri arasında ki toprakları işgal etmek ve burada büyük İsrail devletini yani Siyonizm’i kurmak olduğunu bilmeli ve anlatmalıyız. 

Üçüncü olarak biz Müslümanlara bir fırsat doğmuş yani düşmanımız artık hileyi bırakmış, direkt bize saldırıyor. O zaman bize düşen aramızdaki ihtilafları (bunu da düşman yerleştirmiş) bir kenara bırakıp düşmana karşı yekvücut olup birlikte mücadele verip savaşmalıyız. Bize zaten lazım olan tek silah bizim ittifakımız ve kardeşliğimizdir. Bilinmelidir ki her zaman ve ortamda bizim üstünlüğümüze sebep birlikteliğimiz ve kardeşliğimiz olmuştur.

Tarih araştırmacıları bunu çok iyi bilirler ki tarih boyunca silah ve sayı üstünlüğümüz hiçbir zaman düşmandan üstün olmamıştır. Üstünlük ve zaferlerimizin kaynağı vahdet ve kardeşliğimiz olmuştur. Hz. Resulullah’ın, Hıristiyan’lara “gelin aramızdaki ortak kelimede (Tevhid) buluşalım” dediği ve Hıristiyanların yanaşmadığı olayı hatırlayalım. Bizde Müslümanlara “diğer her şeyimizi bir kenara atıp gelin ümmet için ortak mesele ve sorun olan Kudüs için bir araya gelelim” diye seslenmeliyiz. 

Son olarak her Müslümanın üstüne düşen anlatılanları yaptıktan sonra Rabbine iltica edip tövbe ile birlikte Müslümanlara dua, düşmanlarımıza beddua etmektir.  Allah’ın laneti, gazabı sömürgeci Amerika ve işgal çetesi İsrail’in üzerine olsun. Âmin…
Vesselam

 

 

foto
Yazar: ZeyneL Abidin GÜLSEVER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert