loader
Advert

ÇATAK BELEDİYESİNİN ŞU YAPTIĞINA BAKIN!

Çatak ilçemizin belediyesine kayyum olarak atanan ilçe kaymakamı Hacı Asım Akgül’ün aylık belediye bültenleri elime geçti ve inceledim. Belediye nisan ayında, ilçedeki yetim ve öksüzlere yönelik Van merkezine güzel bir gezi düzenlemiş. "Hoş geldin bebek" projesini de hayata geçirmişler.

Bu proje ilçemiz için bir farklılık oluşturmuş. Yeni doğan bebeklerin ailelerine bir hediye kolisiyle belediye tarafından ziyarete gidiliyor. Aile bu şekilde tebrik edilip, sevindiriliyor. Belediyenin Çatak’taki okullara 200 adet yöresel kıyafet dağıtması, yöre halkına kültürünü hatırlatması ve kültürüne bağlı kalması açısından gayet farklı bir güzellik olmuş.

Yine ilçedeki okulların bahçe düzenlemelerinin de belediye tarafından yapılması da çocuklarımızın daha temiz ve düzgün bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri açısından, güzel bir hizmet olmuş. Belediye başkanı Hacı Asım Akgül, yine nisan ayında yanında bir heyetle Kutlu Doğum haftası münasebetiyle ilçedeki hastanede yapmakta olan hastaları ziyaret edip, hastalara gül dağıtarak Hz. Peygamberimizi hatırlayıp, hatırlatmış. İlçe Kayyumu Hacı Asım, ilçedeki minikler için Kuran-i Kerim dersi veren kursları gezip çocuklarımıza ilgi göstermesi, esnafın arasına çıkıp sorunlarını dinlemesine de söyleyecek söz bulamıyorum.

Kendisini bu yönlerinden dolayı tebrik etmemek elde değil. Şimdi gel gelelim asıl mevzumuza, Çatak belediyesi başkanının şimdiye kadar yaptığı doğrulara doğru dedik. Şimdi ise yapacağı yanlışa da yanlış demek boynumuzun borcudur. Çatak belediyesi bu cumartesi-pazar düzenleyecekleri Kanisipi Alabalık, Bal, Ceviz ve Doğa Festivaline hazırlanıyor. Bu festivalin amacı, Çatak ilçemizi güzel balı, cevizi, alabalığı ve doğasıyla tanıtmaktır.

Festival programında, Rockçu bar-pavyon müzisyeni Haluk Levent ve dans gösterimi de varmış. Şimdi kendini halkına ve değerlerine karşı sorumlu hisseden bir yazar olarak belediye başkanına soruyorum; Siz inançlı birine benziyorsunuz. Sözde dindar bir nesil yetiştirecek olan, Ak parti hükümetinin de atadığı birisiniz. Bu halkın değerlerine, inanç giyim ve kuşam anlayışına zarar verecek, bir Rock müzisyenini getirmeniz, ardında da dans gösterimini festivalde sergiletmeniz, mazereti olmayacak bir kabahat ve vebal olduğunu size hatırlatırım. Allah’a nasıl hesap vereceksiniz.

Bu halk zaten yıllarca HDP’li belediyelerin ahlaksızlık projelerinin, festivallerinin mağduriyetlerini yaşamış durumdayken, aynı yanlışı bari siz sürdürmeyin. Siz o makama güya HDP belediye zihniyetinin yanlışlarına son vermek için gelmişsiniz. Bu ne turşu bu ne lahana mı diyeyim, ne diyeyim, bende şaşırdım.

Bir yanda Allah resulüne bağlılıktan, onu örnek almaktan söz edeceksiniz. Kuran Kurslarını ziyaret edip, Kuran eğitiminin gerekliliğinden, yüceliğinden bahsedeceksiniz, öte yandan tamamen sizin inisiyatifinizde olan güzel bir programa, gayri ahlaki bir konser ve dans gösterimi karıştıracaksınız. Siz, Hacı Asım Akgül’e tavsiyem, bir an önce yapacağınız o güzel festivalden bar-pavyon müzisyeni Rock’çu Haluk Levent’i ve gayri ahlaki dans gösterimini listeden çıkarmanızdır.

Kıymetli halkımıza da yapılacak festival için buradan şunu söylüyorum. Program belirttiğimiz gibi değiştirilirse, Hacı Asım Beyi bir yanlıştan döndükleri için tebrik edip, hep birlikte festivale katılacağız. Yok, bildiklerini okuyup, buna rağmen dans gösterimi ve bar rockçusunu parogramdan  çıkarmayacaklarsa, bizde etrafımızdaki herkese Çatak belediyesinin danslı festivaline katılmayın, o vebale ortak olmayın diyeceğiz.

foto
Yazar: M. Ali ORTAÇ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal