loader
 Reklam
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: Gündem Suriye'nin kuzeyine kara operasyonu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: Gündem Suriye'nin kuzeyine kara operasyonu

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün, iç ve dış gündem ile ekonomiye ilişkin gelişmeleri ele almak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun gündemle toplanacak. Beştepe'deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Toplantının ana gündem maddesinin Suriye'nin kuzeyine kara operasyonu olması bekleniyor. Kabine Toplantısı'nda, Pençe Kılıç Hava harekâtı ve olası kara harekâtı değerlendirilecek.

Kamuda sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yürütülen çalışma önemli başlıklardan biri olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sözleşmeli personelin çalışma şartlarını değiştirmeyi düşünüyoruz, o çalışmayı tamamladık. Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta veya bu ay içinde onu uygulamaya geçireceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Bu kapsamda düzenlemenin son hali görüşülecek.

İşçi, memur ve emekliler için yılbaşında yapılacak zamma ilaveten verilmesi planlanan refah payının da gündeme alınacağı tahmin ediliyor.

Başörtüsüne anayasal güvence çalışmaları bugünkü kabinenin gündeminde olacak. Teklifin Meclis sürecindeki yol haritası ele alınacak. Referandum seçeneğine ilişkin istişareler yapılacak.

Ege ve Akdeniz'de yaşanan gelişmeler de Kabine toplantısında görüşülecek. Yunanistan'ın gerilimi tırmandıran tavrına karşı Türkiye'nin atacağı adımlar gündeme gelecek.

Rusya-Ukrayna savaşı da toplantıda ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak. (İLKHA) https://ilkha.com/gundem/cumhurbaskanligi-kabinesi-bugun-toplaniyor-gundem-suriyenin-kuzeyine-kara-operasyonu-301198

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-