Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriHava bugün nasıl olacak?
loader
Hava bugün nasıl olacak? Hava bugün nasıl olacak?


Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla, Mersin, Osmaniye, Hatay, Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Şırnak çevreleri ve Adana'da yağı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla, Mersin, Osmaniye, Hatay, Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Şırnak çevreleri ve Adana' nın doğu ilçelerinin, gece saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale ve İzmir çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinin doğunak ve yer yer gökte sağnak gösterisili geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Antalya'nın doğusu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava tahminlerinde önemli bir değişiklik olmayacak ve ülke ortalama mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerinden (Lodos) şiddetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/saat) ) esmesi bekleniyor. (İLHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-