Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriYetimler Vakfı Van İl Temsilciğinden Mevlid-i Nebi Etkinliği
loader
Yetimler Vakfı  Van İl Temsilciğinden Mevlid-i   Nebi Etkinliği Yetimler Vakfı Van İl Temsilciğinden Mevlid-i Nebi Etkinliği


Necmi Aksona/Vanolay

Yetimler Vakfı Van il temsilciği tarafından rabbülevvel  ayı münasebetiyle bayanlara yönelik  Mevlid-i  Nebi etkinliği düzenlendi.
Yetimler Vakfı Van İl temsilciğinde gerçekleştirilen programa bayanların yoğun bir ilgisi oldu.Yetimler Vakfı Van  İl temsilciliği gönüllülerinde Yüsra Arslan konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.
Arslan, Programı düzenlemedeki amacımız sadece bir insanın veladetini hatırlatmak değil, kainatın medar-ı  iftiharı olan Aziz rehberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) in örnekliği üzerinden bir kurtuluş reçetesini genelde tüm  insanlığa, özelden Müslümanlara hatırlatabilmektir. Ayetin tabiri ile hatırlat / öğüt ver ! çünkü hatırlatma müminlere fayda verir (Zariyat 55). Düsturunca İnsanlığa tekrardan gerçek anlamda özgürlük ve kurtuluşun onun kutlu siretini öğrenmede geçtiğini hatırlatmış oluyoruz. Program daha sonra mevlit etkinliği nedeniyle yapılan ikramlar ve dua ile son buldu.Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-