Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriVan’da Yasin Börü ve dava arkadaşları için anma programı yapılacak
loader
Van’da Yasin Börü ve dava arkadaşları için anma programı yapılacak Van’da Yasin Börü ve dava arkadaşları için anma programı yapılacak

HÜDA PAR Van Gençlik Kolları, 6-8 Ekim 2014’de şehit edilen Yasin Börü ve dava arkadaşlarını anmak amacıyla program düzenleyecek.

Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken, 6-8 Ekim 2014 tarihinde Kobani bahanesi ile sokaklara salınan vahşi bir grup tarafından şehit edilen Yasin Börü ve dava arkadaşlarının Van’daki anma etkinliği 6 Ekim’de saat 19.30’da VANTSO konferans salonunda yapılacak.

Yapılacak anma programına Van halkını davet eden HÜDA PAR Van Gençlik Kolları Başkanı Fethullah Botan, 6-8 Ekim olaylarının 8’inci yıldönümünde şehit Yasin ve dava arkadaşlarını rahmetle yad ettiklerini belirtti.

video

Yasin Börü ve dava arkadaşlarını hiçbir zaman unutmayacaklarını, masumiyetlerini de her platformda ve ortamda haykırmaya devam edeceklerini ifade eden Kaymaz, “Bizler toplum olarak din, dil, ırk mesafe fark etmeksizin bir zulüm, bir masumiyet gördüğümüz zaman bunu dile getirir gücümüz nispetince tepki gösteririz. Toplum olarak bu hassasiyeti Yasin Börü ve arkadaşları için de göstermemiz gerekiyor. Çünkü biz aynı dile, ırka ve memlekete sahibiz ve yanı başımızda olan bir katliamdır bu. Bu konuda da gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekiyor.  mensup olup yanı başımızda fakirlere kurban eti dağıtırken katledilen şehit Yasin ve dava arkadaşları içinde bu hassasiyeti gösterip, hiçbir kınayıcının kınamasından korkmadan bu masumiyeti haykırmamız gerekiyor.

Bizler, 6-8 Ekim olaylarının 8’inci yıldönümü münasebetiyle yarın akşam akşam 19:30 Van TSO da gerçekleştireceğimiz Şehit Yasin ve dava arkadaşlarını anma programına tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-