Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriTuşba Belediyesinden personeline ‘trafik güvenliği’ eğitimi
loader
Tuşba Belediyesinden personeline ‘trafik güvenliği’ eğitimi Tuşba Belediyesinden personeline ‘trafik güvenliği’ eğitimi


Haber Merkezi
 

 Van’ın Tuşba Belediyesi, hizmet içi eğitim çalışmaları çerçevesinde personeline ‘Trafik Güvenliği Eğitimi’ verdi.
Tuşba Belediyesi, çalışanlarının çeşitli alanlarda bilinç ve farkındalığını artırmak amacıyla düzenlediği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Belediyenin, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün destekleri ile düzenlediği eğitim semineri Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Tüm belediye çalışanlarının katıldığı ‘Trafik Güvenliği Eğitim’ seminerinde Trafik Polisi Yusuf Bayram, trafiğin tanımını yaparak başladı. Slayt gösterisi eşliğinde genel trafik kuralları, güvenli trafik akışını etkileyen faktörler ve kazaların nedenleri gibi önemli konuları anlatan Polis Memuru Bayram, trafik güvenliğinde en önemli konunun görmek, duymak ve görünür olmak olduğunun altını çizdi.
Olabilecek bir riskin önceden fark edilmesinin de kişinin kendini koruması noktasında hayati önem taşıdığını vurgulayan Polis Memuru Bayram, güvenli sürüş başta olmak üzere yaya önceliği ve trafikte iletişim konularını anlattı. Polis Memuru Bayram, “Trafik konusunda ne kadar çok bilgi sahibi olursak kazaların ve can kayıplarının önüne o kadar geçmiş oluruz” dedi.  

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-