Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriVan çevre yolu ile ilgili uzlaşı toplantısı yapıldı
loader
Van çevre yolu ile ilgili uzlaşı toplantısı yapıldı Van çevre yolu ile ilgili uzlaşı toplantısı yapıldı

İpekyolu ilçesi sınırlarında olan bölgelerde çevre yolu ile ilgili olarak karayolları ile uzlaşamayan vatandaşlar, avukatları ile birlikte İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın başkanlığında toplandı.

Toplantıya İpekyolu Belediye başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve Van Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden baş mühendisler ile kurum avukatları da katıldı.

Toplantıda; Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, yasalar çerçevesinde uzlaşmama sonucunda meydana gelebilecek sonuçlara değindi.

Aydın, vatandaşların belirttiği mağduriyetlerinin giderilmesi için yasalar çerçevesinde yardımcı olacaklarını belirterek Van için büyük bir öneme sahip olan çevre yolunda karayolları ile uzlaşamayan vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmasını söyledi. Toplantıda vatandaşların avukatları ile de gerekli görüşmeler sağlanarak uyulması gereken işlemler anlatıldı.

Toplantıda söz alan vatandaşlar ise çevre yoluyla alakalı olarak birebir kendileriyle görüşme imkânı sağlayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın'a teşekkürlerini bildirdi.

Toplantı boyunca talepler tekrar değerlendirilmek üzere not alındı. Toplantının karşılıklı taleplerin giderilmesi için tekrardan düzenleneceği belirtildi. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-