Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriSiyonist işgal rejiminden Nablus'a baskın: Bir şehid 70 yaralı
loader
Siyonist işgal rejiminden Nablus'a baskın: Bir şehid 70 yaralı Siyonist işgal rejiminden Nablus'a baskın: Bir şehid 70 yaralı

Siyonist işgal rejimi sözde ordusu, Nablus kentine düzenlediği baskında, Filistinli bir genci şehid etti, en az 70 kişiyi yaraladı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, siyonist işgal rejimi sözde ordusunun, Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Nablus kentinde Filistin Kadın Sığınma Birliği'nin genel merkezine baskın düzenlediği belirtildi.

Baskına tepki gösterenlere ateş eden siyonist işgalcilerin bir genci şehid ettiği, en az 70 Filistinliyi yaraladığı aktarıldı.

Yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu ifade edildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te iş yeri ve evlere sık sık baskın düzenleyen siyonist işgal rejimi, çeşitli iddialarla Filistinlileri esir alıyor.

Siyonist işgal rejimi sözde ordusu, bu yılın ilk 6 ayında Filistin topraklarına yaklaşık 1600 kez baskın düzenledi. Bu baskınlarda en az 60 Filistinli şehid oldu, yaklaşık 6 bin Filistinli de yaralandı. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-