Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriBakan Özer'den Van'da yapılan Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı'na ziyaret
loader
Bakan Özer'den Van'da yapılan Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı'na ziyaret Bakan Özer'den Van'da yapılan Akademik Gelişim ve Kariyer Planlama Toplantısı'na ziyaret

 Bakan Özer öğretmenlerle sohbet ederek kariyer basamakları eğitimleri ve yazılı sınava ilişkin önerilerini dinledi.

Öğretmenlerin gelecek eğitimlerde içeriklerin farklılaştırılarak mesleki gelişimle ilgili daha fazla eğitime yer verilmesi ve sınav yöntemine ilişkin önerilerini alan Özer, amaçlarının öğretmenlerin şartlarını daha iyi noktaya taşımak olduğunu belirterek önerileri değerlendireceklerini ifade etti.

Takvime göre 18 Temmuz'da başlayan uzman öğretmenlik eğitimleri 5 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri ise 19 Eylül'de tamamlanacak.

Yazılı sınav başvuruları 26 Eylül-03 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak ve sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimlerin tamamlanmasının ardından Eylül ayında yazılı sınava yönelik örnek soru kitapçığı yayımlayacak.(İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-