Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriFilistin'den şehit edilen çocuklar için "uluslararası soruşturma" çağrısı
loader
Filistin'den şehit edilen çocuklar için Filistin'den şehit edilen çocuklar için "uluslararası soruşturma" çağrısı

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, siyonist işgal rejiminin 7 Ağustos'ta Gazze Şeridi'ne düzenlediği ve 5 çocuğun şehit düştüğü hava saldırısı hakkında "uluslararası soruşturma" istedi.

Iştiyye, Ramallah'ta düzenlediği basın toplantısında, işgal rejiminin Gazze'nin Cebaliye bölgesinde bir mezarlık yakınına düzenlediği ve 3 ila 16 yaşlarındaki 5 çocuğun hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşgal rejimi ordusunun hava saldırılarını üstlendiği açıklamalarına dikkat çeken Filistin Başbakanı Iştiyye, "İşgalcilerin Cebaliye mezarlığı katliamını tanıması, uluslararası mahkemeleri ve insan hakları kuruluşlarını çifte standarttan uzak bir şekilde bu katliamı ele almak için güvenilirlik ve samimiyet testine tabi tutuyor. İşgal ordusunun yakın zamanda Gazze'de halkımıza yönelik saldırısı sırasında işlediği katliamlar israilin uluslararası mahkemelerdeki sabıkasına bir yenisini eklendi." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-