Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriAfganistan için bir yardım çağrısı da Yetimler Vakfından geldi
loader
Afganistan için bir yardım çağrısı da Yetimler Vakfından geldi Afganistan için bir yardım çağrısı da Yetimler Vakfından geldi

Afganistan'ın Paktika eyaletinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde vefat edenlerin sayısı bini, yaralı sayısı ise bin 500'ü aştı.

Yetimler Vakfı, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Afganistan’a Acil Yardım" çağrısında bulundu.

Yardım mesajında "Afganistan'da meydana gelen depremde bini aşkın kişi hayatını kaybetti. Bu nedenle kardeşlerimizin yarasını sarmak için temel insani yaşam malzemeleri ulaştırıyoruz. Destek olmak isteyen kardeşlerimiz bizimle irtibata geçebilirler." denildi.

Taziye mesajı da yayımlayan Vakıf, açıklamasında "Afganistan'da meydana gelen 5.9 büyüklüğünde ki depremde bini aşkın kişi hayatını kaybetti. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ayrıca detaylı bilgi için 0549 540 29 21 numaralı telefonlar ile iletişime geçilebileceği belirtilirdi.

Ahundzade'den dünyaya yardım çağrısı

Afganistan İslam Emirliği lideri Molla Heybetullah Ahundzade, yaşanan deprem nedeniyle yayımladığı taziye mesajında depremde ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa temennilerinde bulundu.

Ahundzade, uluslararası toplumu, hayır kurumlarını ve tüm insani yardım kuruluşlarını bu büyük trajedide Afgan halkına yardım etmeye çağrısında bulunmuştu. (İLKHA)

 

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
 Reklam