Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriVan’da yüz binlerce fide toprakla buluştu
loader
Van’da yüz binlerce fide toprakla buluştu Van’da yüz binlerce fide toprakla buluştu

Evlerinin balkonunda, terasında veya bahçesinde ekim yapmak isteyen vatandaşlara toplamda 100 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fideleri teslim edildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, Selimbey Mahallesi’ndeki vatandaşlara fidelerini teslim ederek vatandaşlarla birlikte fideleri toprakla buluşturdu.

Vatandaşlar İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekli İhsan Emre Aydın’ın kendi elleriyle mahallelerine fideleri ekmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini bildirdi. 

Sebze dağıtımı ile ilgili konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerindeki gibi ‘Çiftçilerimizden, hemşerilerimizden ülkemizde ekilmedik tek karış yer bırakmayacak şekilde üretime yönelmelerini istiyoruz.’ Bu doğrultuda tarıma yönelik çiftçiye yönelik sürdürdüğümüz desteklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. İpekyolu Belediyesi olarak bu yıl toplam 100 bin adet fideyi ilçe sınırlarımızda ikamet eden hemşerilerimizin evlerine kadar ulaştırıyoruz. Bugün burada Selimbey Mahallesi’nde hemşerilerimizle birlikte bu fideleri toprakla buluşturarak can sularını verdik. Dağıtımlarımız cuma gününe kadar devam edecek. İnşallah organik ve sağlıklı sebzelerle bahçelerimiz, sofralarımız bereketlenecek.” dedi. (İLKHA)

video

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
 Reklam