Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriVan'da “Yayalar için 5 adımda güvenli trafik” uygulaması yapıldı
loader
Van'da “Yayalar için 5 adımda güvenli trafik” uygulaması yapıldı Van'da “Yayalar için 5 adımda güvenli trafik” uygulaması yapıldı

Van'da 7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" sloganıyla bir uygulama yapıldı.

Vali Mehmet Emin Bilmez ‘in başkanlığında, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez ile trafik polisi ve jandarma personelinin katılımıyla uygulama gerçekleştirildi.

İskele Caddesi Atatürk Anadolu Lisesi önünde gerçekleştirilen uygulamada trafik polisi yeleği giyen Vali Bilmez, sürücülere trafik kuralları ve emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulunurken yayaları da yaya geçidini kullanmaları konusunda bilgilendirdi.

Araçlarda bulunan çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Bilmez, onlara bilgilendirme broşürü verip kırmızı düdük ve boyama kitabı hediye etti.

Uygulama sonrası konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, bugün saat 11.00'de tüm Türkiye'de olduğu gibi Van'da da trafikle ilgili bilgilendirmelerde bulunduklarını belirtti.

Trafikte her yıl daha iyiye gitmek, can ve mal kayıplarını azaltmak için hem yaya hem de araç sürücülerinin dikkatli olmaları amacıyla kuralları hatırlattıklarını ifade eden Vali Bilmez, “Sürücülerin emniyet kemerlerini takmaları ve yayaların 5 adımda güvenli yürüyüşü, görünür olmak, yaya geçitlerini kullanmak gibi konularda bir farkındalık çalışması yaptık. Bizler de İskele Caddesinde uygulamamızı yaptık. Hem yayalarımıza hem araç sürücülerimize kuralları anlattık. Bu yıl trafik can ve mal kayıpları bir önceki yıllara oranla düşüş oldu. Ancak hâlâ ciddi kayıplar var. Bu yüzden bu konuda hep birlikte el ele vermeliyiz. Trafikte can ve mal kayıplarını minimum düzeye indirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Daha sonra Vali Mehmet Emin Bilmez ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, çocuklar için kent meydanında kurulan “Mobil Trafik Eğitim Tırı Türkiye Yollarında” etkinliğine katıldı. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
 Reklam