Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriTürkiye'de kaybolduğu belirtilen Filistinlilerden üçünün yeri tespit edildi
loader
Türkiye'de kaybolduğu belirtilen Filistinlilerden üçünün yeri tespit edildi Türkiye'de kaybolduğu belirtilen Filistinlilerden üçünün yeri tespit edildi

Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanlığı Türkiye'de kaybolduğu öne sürülen Filistinlilerden üçünün bulunduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Abdurrahman Yusuf Ebu Nevva ve Raid Aşur isimli gençlerin Türkiye'de gözaltında oldukları belirtildi. Filistinli 2 gencin gözaltı nedenlerine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Alauddin Abdüllatif Muhammed Hammade adlı gencin ise yakın bir arkadaşıyla irtibata geçtiğini ve yerinin tespit edildiğini bildirdi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı 26 Eylül'de yaptığı açıklamada 7 Filistinlinin Türkiye'de kaybolduğunu duyurmuş, bulunmaları için Türkiye emniyet teşkilatıyla işbirliği halinde çalışmaların sürdürüldüğünü bildirmişti. Filistinlilerin beşinin İstanbul'da, birinin Konya'da, birinin de Yunanistan sınırında kaybolduğu belirtilmişti. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
Advert