Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriİşgal rejimi başka zindanlara naklettiği Filistinli esirlere işkence ediyor
loader
İşgal rejimi başka zindanlara naklettiği Filistinli esirlere işkence ediyor İşgal rejimi başka zindanlara naklettiği Filistinli esirlere işkence ediyor

Filistin Esirler Cemiyeti, çarşamba günü bir hapishaneden diğerine nakledilen Filistinli esirlerin ağır şekilde darbedildiğini açıkladı.

Cemiyetten yapılan açıklamada, "Gilboa Hapishanesi'ndeki 3'üncü bölümden Şatta Hapishanesi'ne nakledilen yaklaşık 90 mahkum, nakil sürecinde ağır şekilde dövüldüler ve taciz edildiler." ifadelerine yer verildi.

Mahkumlara yönelik ihlal ve saldırıların Şatta Hapishanesi'nde de saatlerce devam ettiği kaydedilen açıklamada, Gilboa Hapishanesi yönetiminin, mahkum Malik Hamed ile bir gardiyan arasında çıkan olayın ardından 8 Eylül'de üçüncü bölümdeki mahkumları naklettiği hatırlatıldı.

Filistinli 6 esir, 6 Eylül sabahı, işgal rejimin kuzeyinde yer alan yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesinden tünel kazarak kaçmışlardı. kaçan 6 esirden 4'ü işbirlikçi muhbirlerin yardımıyla işgal rejimi tarafından alıkonulmuşlardı. 

HAMAS, Gilboa Hapishanesinden kaçtıktan sonra alıkonulan 4 esirin iöçinde yer almadığı bir esir takasını yapmayacaklarını açıklamıştı. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
Advert