loader
Siyonist işgal rejimi Filistinlilerin tarım arazilerini sular altında bıraktı Siyonist işgal rejimi Filistinlilerin tarım arazilerini sular altında bıraktı

Tarım Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Siyonist işgal rejiminin, yağmur sularının biriktirdiği barajların kapaklarını açarak yüzlerce dönüm araziyi sular altında bıraktığı belirtildi.

Siyonist işgal rejiminin, Filistin halkına yönelik zulümleri aralıksız devam ediyor. İşgal rejimi, bir yandan ilhak planını genişletmeye çalışırken bir yandan da Filistinlilerin geçim kaynağı olan tarım arazilerini kullanılmaz hale getiriyor.

Tarım Bakanlığının açıklamasında, işgal rejiminin, baraj kapaklarını açması nedeniyle yaklaşık 700 dönüm arazinin sular altında kaldığı, bunun da tarım sektöründe yaklaşık bir buçuk milyon dolar zarara neden olduğunu bildirdi.

İşgal rejiminin, tarım sektörüne yönelik ihlallerini durdurmak için insan hakları örgütlerine çağrıda bulunuldu.

Tarım Bakanlığı yetkilileri, 21 Ocak ve 18 Şubat'ta yaptıkları açıklamalarda, işgal rejiminin, yağmur sularının toplandığı barajlara bağlı kanalları Gazze'nin doğusuna doğru açtığını ve yüzlerce dönüm tarım arazisinin sular altında kaldığını ifade etmişti. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-