loader
Dışişleri Bakanlığından siyonist işgal rejimine yerleşim yeri tepkisi Dışişleri Bakanlığından siyonist işgal rejimine yerleşim yeri tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin, Batı Şeria'da 850 konut daha inşa edilmesi planını onaylayacağı yönündeki açıklamalarının "endişeyle" karşılandığını aktardı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere verildi:

"İsrailin, Batı Şeria’da 850 konutluk ilave yasadışı yerleşim yeri inşasına yönelik planları onaylayacağı yönündeki açıklamaları endişeyle karşılıyoruz.

Bu adım İsrailin, ABD’de yeni yönetimin göreve gelmesinden önce hız vermiş olduğu gayri meşru uygulamalarının son örneğini teşkil etmektedir.

İsrailin, söz konusu yerleşim faaliyetleriyle coğrafi bütünlüğe sahip bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasını engellemeye ve iki devletli çözüm ihtimalini ortadan kaldırmaya çalıştığı aşikârdır.

Uluslararası toplumu, Birleşmiş Milletler kararları başta olmak üzere uluslararası hukuku hiçe sayan bu tasarrufları sonlandırması yönünde israile gereken baskıyı uygulamaya ve bu mütecaviz eylemlere karşı çıkmaya davet ediyoruz. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-