loader
Van'da evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapmak suçundan 3 kişi tutuklandı Van'da evlilik vaadiyle dolandırıcılık yapmak suçundan 3 kişi tutuklandı

​Van ve ilçelerinde insanları evlilik vaadiyle dolandırarak 120 bin TL değerinde para ve ziynet eşyası alan 4 kişiden 3'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlimiz merkez ve ilçelerinde 120 bin 600 TL değerinde para ve ziynet eşyasını alarak meydana gelen 3 ayrı 'Evlilik Vaadiyle Dolandırıcılık' olaylarıyla ilgili olarak oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar kapsamında; işyerlerinin giriş/çıkış ve çevre güzergâhlar üzerinde bulunan toplam 12 güvenlik kamerası olay öncesi ve sonrası 90 saat incelenmiş, olayı gerçekleştirenin G.S., M.Ş.Y., D.Y. ve Ç.Ö isimli 4 şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi.

video

Gözaltına alınan G.S., M.Ş.Y. ve D.Y. isimli 3 şüpheli şahıs hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildikleri belirtildi. (İLKHA)                           

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-