loader
Pakistan Başbakanı İmran Han barış sürecini görüşmek üzere Afganistan'da Pakistan Başbakanı İmran Han barış sürecini görüşmek üzere Afganistan'da

​Pakistan Başbakanı İmran Han, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve diğer Afgan liderlerle görüşmek üzere Kabil'e resmi ziyarette bulundu.

İmran Han'ın göreve başladığı 2018'den bu yana Afganistan'a yaptığı bu ilk ziyaret hakkında Pakistan Dışişleri Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklamada, Başbakan İmran Han'a Pakistan Dışişleri Bakanı, Ticaret ve Yatırım Danışmanı ve üst düzey yetkililerin eşlik ettiğini açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, "Başbakan'ın programı, Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile görüşme, delegasyon düzeyinde görüşmeler ve ortak basın katılımını içeriyor. Pakistan ve Afganistan arasındaki kardeşçe ikili ilişkileri, Afgan barış sürecini ve bölgesel ekonomik kalkınma ve bağlanabilirliği daha da derinleştirmeye odaklanılacak." denildi.

Han'ın ziyaretinin Pakistan ile Afganistan arasındaki düzenli üst düzey alışverişlerin bir parçası olduğu belirtildi.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, en son Haziran 2019'da Pakistan'ı ziyaret etmişti.

Daha önce, iki lider Mayıs 2019'da Mekke'de düzenlenen 14'üncü İİT Zirvesi'nin oturum aralarında ikili bir görüşme yapmıştı. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-