loader
Advert
RTÜK'te RTÜK'te "Ahlak Denetim Kurulu" oluşturulmalı

​Toplumun ahlaki değerlerini yok eden TV kanallarındaki program ve diziler hakkında önlem alınması gerektiğini belirten Mil-Diyanet-Sen Genel Başkanı Gül, RTÜK’te "Ahlak Denetim Kurulu" kurulması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın "İnsan-ı kâmil yetiştirme" hedefini desteklediklerini dile getiren Celaleddin Gül, Cumhurbaşkanına şu çağrıda bulundu:

“Sayın Cumhurbaşkanım, ‘Önce Ahlak ve Maneviyatı temel ilke edinmiş bir STK olarak uzun zamandır toplumu, aileyi ve gençliğimizi ifsat eden tüm unsurlarla mücadele ediyoruz. Dün açıkladığınız ‘İnsan-ı Kâmil yetiştirme’ hedefinizi çok önemsiyor ve destekliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için sendikamızın şiddetle karşı çıktığı İstanbul Sözleşmesi mutlaka iptal edilmeli, LGBT eş cinsel örgütlerin tüm faaliyetleri yasaklanmalı, aile mahremiyetini ve haysiyetini ayaklar altına alan başta ATV olmak üzere tüm kanallarda yayınlanan ahlaksız programlar (Müge Anlı-Esra Erol vb.) kaldırılmalıdır.”

Mil-Diyanet-Sen’in ülke gündemine taşıdığı "Diyanet, RTÜK’te olmalı" ve RTÜK’te "Ahlak Denetim Kurulu oluşturulmalı" tekliflerinin acilen yasal düzenlemeler yapılarak hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Gül, konuşmasına şöyle devam etti:

"Son yıllarda yaşanan manevi tahribatı önlemek adına ve hedeflediğiniz ‘İnsan-ı kâmil’ yetiştirme projeniz için, Mil Diyanet-Sen olarak yaklaşık bir yıldır ARGE birimimizce üzerinde çalıştığımız tüm projelerimizle yanınızdayız. Aile Bakanlığı’nın Çalışma Bakanlığı’ndan ayrılarak müstakil bir bakanlık olması, aileye ve gençliğimize daha fazla önem verecek yeni bir aile bakanının olması artık elzem bir durumdur.  Aile bakanlığı, Diyanet ve RTÜK bir araya gelmeli, aileyi, gençliği ve toplumu manevi tahribattan kurtarmak için ortak projeleri yürürlüğe koymalıdırlar. Bu hususlarda sorumlu bir STK olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi, kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz." (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-