loader
Advert
Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün işletme ve personel servisleri denetlenecek Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün işletme ve personel servisleri denetlenecek

İçişleri Bakanlığının Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ve benzeri yerler ile personel servisleri denetlenecek.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne "Coronavirüs salgını" konulu ek genelge gönderdi.

Genelgede, 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren 7 gün boyunca 7 ayrı konuda tüm il ve ilçelerde genel denetimlerin yapılacağı belirtildi.

Bu kapsamda dün ve önceki gün umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekânları ile şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dâhil), havalimanı/gar/otogar gibi yerlerde denetim yapıldı.

Bugün ise organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme ve benzeri yerler ile personel servisleri denetlenecek.

Denetimler, etkinliği ve görünürlüğü en üst seviyede olacak şekilde planlanacak ve uygulanacak. Denetim ekipleri her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.), köy/mahalle muhtarları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-