loader
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, AYM üyesi Yıldırım'a tepki AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, AYM üyesi Yıldırım'a tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hukuktan başka bir dili olmaması gereken bir AYM mensubunun hukuku katletmenin sembolü olan bir dille konuşması vahimdir." dedi.

Anayasa Mahkemesinin (AYM) gece çekilmiş fotosunu Twitter hesabından "ışıklar yanıyor" ifadesiyle paylaşan üye Engin Yıldırım'a bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Çelik, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’ye geçmişte acılar yaşatmış müdahalelerin sloganının bir Anayasa Mahkemesi Üyesi tarafından kullanılması utanç verici bir saygısızlıktır.

Hukuktan başka bir dili olmaması gereken bir AYM mensubunun hukuku katletmenin sembolü olan bir dille konuşması vahimdir.

Müdahaleler anayasal düzeni yıkmış ve milletimize büyük acılar yaşatmıştır. Müdahalelerin neticesinde hukuk düzenimiz ortadan kaldırılmıştır. Varlık sebebi hukuk olan AYM’de bir üye ise hukuku katleden müdahalelerin diliyle konuşuyor... Bu kabul edilemez.

Türkiye’nin gerçek hukukçuları en son 15 Temmuz darbe girişiminde teröristlerin müdahalesine güçlü bir direniş gösterdiler. Gerçek hukukçular demokrasiyi koruma mücadelesi verdiler.

AYM Üyesi’nin kullandığı dil ise milleti tehdit etmenin ve hukuku yıkan müdahalelerin dilidir." (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-