loader
6 PKK'linin öldürüldüğü operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi 6 PKK'linin öldürüldüğü operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Ağrı Dağı kırsalında devam eden Yıldırım-3 operasyonu kapsamında öldürülen 6 PKK'li ile birlikte çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yıldırım-3 Operasyonu kapsamında, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı, Muş İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatının, 03-13 Ekim  tarihleri arasında gerçekleştirdiği hava destekli operasyonlarda, Ağrı Doğubayazıt ilçesi, Ağrı Dağı kırsalında 6 PKK'li öldürülmüştü.

Yapılan operasyonla ilgili Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İcra edilen operasyonlarda Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Dokumacı ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Yırtıcı’nın kanları yerde kalmamıştır. Gerçekleştirilen operasyonlarda 2 adet MG3 makineli tüfek, 1 adet G1 piyade tüfeği, 1 adet G3 piyade tüfeği, 1 adet av tüfeği, 1 adet kanas keskin nişancı tüfeği, 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet M1 piyade tüfeği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-