loader
Gazze Sağlık Bakanlığı: Gazze Şeridi’nde Covid-19 test kapasitesi yarıya düştü Gazze Sağlık Bakanlığı: Gazze Şeridi’nde Covid-19 test kapasitesi yarıya düştü

Abluka altında olan Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, sağlık merkezindeki laboratuvarda şu an Covid-19 işlemlerinin zor şartlarda yürütüldüğünü duyurdu.

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, testlerin büyük oranda düştüğünü ve laboratuvarın malzeme eksikliğinin tehlikeli bir noktaya ulaştığını belirtti.

Laboratuvarın çalışma kapasitesinin düşmesinin, test, temaslı kontrol ve virüsün yayılmasını önlemek için verilen tüm çabaları olumsuz etkileyeceği vurgulanan açıklamada, Filistinli yetkililere, laboratuvardaki çalışmalar tamamen durmadan gerekli önlemleri alma çağrısı yapıldı.

Gazze Şeridi'nde karantina merkezlerinin dışında ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin ardından 24 Ağustos'ta başlayan sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Siyonist işgal rejiminin 2006'dan bu yana havadan, denizden ve karadan abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'nde aktif vaka sayısının daha da artması durumunda bölgedeki hastanelerin yetersiz kalmasından endişe ediliyor.

Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi, Katar Kalkınma Fonu iş birliğiyle Eylül ayının başında Gazze'ye Coronavirus vakalarının tespit edilebilmesi için medikal cihaz göndermişti. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-