loader
Van’da güneş enerji panelli sıvatların yapımına devam ediliyor Van’da güneş enerji panelli sıvatların yapımına devam ediliyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelere yönelik hayvan içme suyunun sağlandığı sondajların kullanımı için güneş paneli projeleri hayata geçiriliyor.

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresinin (DAP) destekleri ile Van Büyükşehir Belediyesinin kırsal alanlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yönelik yatırım hizmetleri bir bir tamamlanarak hizmete sunuluyor.

Birçok kırsal mahallede bulunan arazilerde Hayvan İçme Suyu (HİS) projeleri kapsamında öz kaynaktan sondaj çalışması yürüten Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçilerin en ufak bir mağduriyet yaşamaması adına da projelerini geliştirdi.

 Bu bağlamda Gürpınar ilçesi Günbaşı bölgesi Mollahüseyin Mahallesi’nde arazide hayvanların su ihtiyacını gidermek için açılan sondajlarda elektriğin sağlanamamasından ötürü güneş panelleri ile terfi merkezi kuruldu. Kurulan Güneş Enerji paneliyle birlikte elde edilen Elektrik ile kuyudaki su çıkarılarak sıvatlara verildi.

Bölgedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçileri oldukça mutlu eden proje kapsamında, sıvatların yakınına da ağaçlar dikilerek hayvanlar için gölgelik alan oluşturulacak. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-