loader
Tuşba’da İş-Kur kuraları çekildi Tuşba’da İş-Kur kuraları çekildi


Haber Merkezi

Van’ın Tuşba ilçesinde Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak geçici personel, kura ile belirlendi.
İş-Kur Van İl Müdürlüğü ve Tuşba Kaymakamlığı tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 300 geçici işçinin alımı noter huzurunda yapılan kura sonucu belirlendi.

İskele ortaokulu spor salonunda yapılan kura çekiminde açıklama yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, “2020-2021 eğitim öğretim yılı için okullarımıza İşkur Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan yönetmelik çerçevesinde bugün 225 temizlik elemanı ve 75 güvenlik elemanı alımı kura çekimi yapmaktayız. Ben şahsım adına öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu çekilişin hayırlara vesile olmasını temenni eder ismi çıkan arkadaşlara da hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yapılan kura çekiminde, 1487 başvurudan 225 asil, 225 yedek, 75 güvenlik 75 yedek olmak üzere toplam 600 kişi belirlendi. Yaklaşık 9 ay çalışacak geçici elemanların isimleri tek tek kavanozlara atılarak Van 4. Noter huzurunda kuralar çekildi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-