loader
AK Parti Sözcüsü Çelik: Milletine silah doğrultundan daha ahlaksız, daha hain kimse yoktur AK Parti Sözcüsü Çelik: Milletine silah doğrultundan daha ahlaksız, daha hain kimse yoktur

Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 40'ıncı yıl dönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu.

Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Her darbe vatana ihanettir. Gerekçesi ne olursa olsun milletin vatanı korumak için verdiği silahı millete doğrultmak vatan hainliğidir. Tarih gösteriyor ki her darbe vatanı işgal girişimidir.

Milli iradeyi çalan darbeciler, arkasına saklandıkları kavramlarla ülkenin varlıklarını gasp ettiler. Darbeciler her cümlede vatan için diyerek her adımda vatana ihanet ettiler. Hukuksuz vatanseverlik olmaz.

Hukuk dışı vatanseverlik darbecilerin en süslü yalanıdır. 12 Eylül, katliam rejiminin başladığı gündü. Vatan hainliği, tüm darbelerin tek ideolojisidir. Sağcı ya da solcu darbe olmaz; darbe vatan hainliğidir. Milletine silah doğrultundan daha ahlaksız ve daha hain kimse yoktur.

Bu ihanetin son hamlesi 15Temmuz’da millet iradesine çarparak paramparça oldu. Tüm darbeciler tarihimizin karanlık kişilikleri olarak millet vicdanında ebediyen mahkûm oldu. Adalet hükmünü verdi, veriyor. Düşmanlarımız darbe silahını bir daha asla kullanamayacaklar.

Darbecilik, millete düşmanlıktır! Milli iradeye silah çeken milletin düşmanıdır." (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-