loader
Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'ÖSYM Başkanlığı kamuoyunu aydınlatmalı' Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'ÖSYM Başkanlığı kamuoyunu aydınlatmalı'

YKS’nin ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi'nde (TYT) cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen Mabel Matiz hakkında adaylara sorulan soruya gelen tepkiler adeta çığ gibi büyüdü.

Dün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcıyı sormasına bir tepki de Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan geldi.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunan Yalçın, ÖSYM Başkanlığını tepkilere neden olan soru hakkında kamuoyunu aydınlatmaya çağırdı.

Yalçın, "YKS 2020 tamamladı. Covid-19 sürecinin en önemli konusu bitti. Önemli konuda önemli bir soru kaldı geriye. 'Velev ki İbneyiz' pankartı taşıyan Mabel Matiz’i sorulara yediren ve bu zokayı yutturalar kim? ÖSYM Başkanlığı inceleme başlatmalı ve kamuoyunu aydınlatmalı." ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın:

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-