loader
Veliler Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi Veliler Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi

Yaklaşık 2 buçuk milyon adayın ter döktüğü YKS’nin dün yapılan birinci oturumunda, Türkçe sorularından birinde cinsi sapkınlığı savunan Mabel Matiz’in şarkısından bir bölümün verilmesine, öğrenci velileri tepki gösterdi.

Türkçe bölümünde yer alan ve öğrenciler tarafından anlamlandırılamayan Mabel Matiz adlı ahlak dışı fikirleriyle ön planda olan kişinin “fırtınadayım” şarkısından bir bölümün verilmesine veliler de tepki gösterdi.

video

Sınava hazırlık safhasının öğrenciler açısından çok zorlu geçtiğini belirten Sadettin Sezen, “Coronavirus süreci öğrenciler açısından zorlu bir süreç oldu. Dershanelerine ara vermek zorunda kaldılar. 3 ay boyunca evde çalışmak zorunda kaldılar. Oğlum ve kızım sınava girmiş durumda. İnşallah haklarında hayırlısı olur. Allah emeklerinin karşılığını almayı nasip eder inşallah.” dedi

Mabel Matiz’in şarkı sözünün sorulduğu sorudan haberdar olmadığını belirten Sezen; “Böyle bir sorunun sorulmasını çok kötü buluyorum. Böyle bir sorunun üniversite sınavı gibi önemli bir sınava konulması, ülkemiz için çok vahim bir durum. Bu soruları hazırlayanların biraz daha itina göstermeleri gerekir. Kültürümüze, tarihimize yakın soruların seçilmesinin hakkımızda daha hayırlı olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Üniversite sınavı gibi önemli bir sınavda bu tür soruların sorulmasının öğrenciler açısından çok kötü olduğunu dile getiren Güzel Kıran, “Daha güzel soruların sorulması gerekiyor. O sorunun sorulması çok kötü olmuş ve sorunun iptal olması gerekiyor. Öyle bir soru Türkiye'de problemler meydana getirir. Sosyal medyada gençler arasında problemler yaşanır.” diye konuştu. (İLKHA

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-