loader
Van’da kavga eden 13 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağından ceza yağdı Van’da kavga eden 13 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağından ceza yağdı

Gürpınar ilçesine bağlı, Cevizalan Mahallesi’nde iki aile arasında çıkan kavgada 13 kişi yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralılara sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafeyi ihlalden toplam 41 bin 340 TL idari para cezası uygulandı.

Valilikten yapılan açıklamada; küçükbaş hayvanların kullandığı yolun paylaşılamaması nedeniyle iki aile fertleri arasında daha önce başlayan ve devam eden husumetin bugün kavgaya dönüştüğü belirtildi.

Saat 16.00 sıralarında sözlü olarak başlayan tartışmada şahısların kürek, taş ve kesici aletlerle birbirine saldırdığı, kavgada her iki aileden 13 kişinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı ifade edilen açıklamada, “Yaralılar Gürpınar Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, olaya karışan 13 kişiye 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 282’inci Maddesine aykırı hareket ederek sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe kuralını ihlal etmekten dolayı toplam 41 bin 340 TL idari para cezası uygulanmıştır.” denildi. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-