loader
Advert
İletişim Başkanı Altun: “Minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır” İletişim Başkanı Altun: “Minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır”

İzmir’de dün cami hoparlörlerinden “Çav Bella”, bugünde Sevda Bağcan şarkısının çalınmasına tepki gösteren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, milletin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabaları olduğunu söyledi.

İzmir’de bugün camiye ikinci kez saygısızlığın yapılmasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Altun, yapılan saygısızlığa bazı çevrelerin sessiz kalmasın da tepki, gösterdi.

Camiye yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunun altını çizen Altun, “İzmir’de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provokasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır.” dedi.

İletişim Başkanı Altun: “Minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır”

Kutsallara yapılan saldırılara karşı bazı kesimlerin sesiz kalmasının manidar olduğunu belirten Altun, şu ifadeleri kullandı:

“Ahlaka ve vicdana sığmayan bu edepsizliğin kimi çevrelerce sevinçle karşılanıp, bir gurur payesi gibi sosyal medyada paylaşılması, bu zihniyeti açık etmektedir. Milletimizin değerlerini hazmedemeyenler her fırsatta kutsallarımıza saldırarak varlığını hissettirme çabasındadırlar. Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış, Ezan-ı Muhammedî’nin dinmemesi için nice canların toprağa düştüğü aziz vatanımızın semalarından gönüllerimizi huzura erdiren bu ulvî ses hiçbir zaman dinmeyecektir. Dinimize, ezanımıza, kutsalımıza yapılan bu saldırılara karşı bazı kesimlerin sessiz kalmaları da oldukça manidardır. Kendi toplumunun dinine, inancına ve kutsalına sahip çıkmaktan imtina edenler, tarihin sayfalarında daima utançla hatırlanmışlardır. Zira, sükût ikrardan gelir.” (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-