loader
Advert
Van'da Kur’an Hizmetine Mesafeler Engel Değil Van'da Kur’an Hizmetine Mesafeler Engel Değil


Haber Merkezi
Van İpekyolu İlçe Müftülüğümüze bağlı Hacı Behiye Şavur Kur'an Kursu Öğreticisi Melahat Gülmez, Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verildiğinden, teknolojik imkânlardan yararlanarak video konferans yöntemiyle öğrencilerine uzaktan eğitim yoluyla yaptığı eğitim çalışmalarına mukabele okumayı da ekledi. Ramazan ayı boyunca sosyal medya üzerinden Kur'an Kursuna devam eden öğrencileri ile mukabele okuyan Melahat hocamız, Kadir gecesinde yapılan hatim duası ile mukabeleyi tamamladı. Yapılan mukabele etkinliğine, öğrencilerin dışında da katılımın olması ve ilgiyle takip edilmesi hem katılımcıları hem de Kur'an Kursu Öğreticilerimizi memnun etti.

Van İl Müftü Yardımcısı ve İpekyolu İlçe Müftü Vekili Sacit Emiri, Melahat hocamızın bu faaliyetinden duyduğu memnuniyetini dile getiren konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

“Teknolojinin gelişmesiyle mesafeler Kur’an hizmetine engel değildir. Hocamız Ramazan’ın başında böyle bir çalışma başlatacağını söyleyince bizde kendisine ve cemaatine müftülük olarak her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Bu bizim için bir pilot uygulama alanı oldu. İnşallah bundan böyle Kur’an hizmetine mesafeler engel olmayacaktır. Hocamızı tebrik ediyorum.”

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-