loader
Advert
Van’da yol açma çalışmaları devam ediyor Van’da yol açma çalışmaları devam ediyor

​İpekyolu Belediyesi, bir yandan yeni imar yollarını açarken, öte yandan imarda yol olarak terkini yapılmış, araç trafiğinin yoğun olduğu yerleri de hizmete açmaya devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi, kronik sorun haline gelen ve yolu bulunmayan pek çok mahallede yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Halilağa Mahallesi Eski Kale Caddesi Zambak Birinci Çıkmaz Sokak üzerinde, 10 metre genişlik bin 700 metre uzunluğunda yeni bir yol çalışması ile Hafıziye Mahallesi, Nanyemez Baba Camii yanındaki 460 metre uzunluk ve 10 metre genişliğindeki yol çalışmalarını tamamlandı

İpekyolu Belediyesi bu hafta ise, Hafıziye Mahallesi’nde, Uzun Sokak’ı Gölbaşı Caddesi’ne bağlayan 10 metre genişliğinde ve 160 metre uzunluğundaki yolun açılması çalışmasında, yol güzergahında bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün kullandığı ek hizmet binasını da yıkarak yola dahil etti.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Yol açma çalışmamız sosyal medyada İpekyolu Belediyesi ağaçları kesiyor şeklinde işlendi. Çalışmalarımızı yaparken doğaya asla zarar vermeme kriterlerimiz bulunuyor.  Söz konusu yol açma çalışmamız sırasında ömrünü doldurmuş bir ağacı kestik, birkaç tane ağacımızı kökünden sökerek başka yere dikimini gerçekleştirdik. Yine bu çalışmamızdaki en büyük amacımız şehrin en büyük sorunu olan trafik sorununa çözüm bulmaktır. Çalışmanın sonlanmasıyla, Maraş Caddesi’ne alternatif bir güzergâh daha sağlanmış olacak. 2020 yılı içerisinde bir taraftan ilçemizde yeni yol çalışmalarını yaparken, diğer taraftan da ağır gecen kış şartlarından dolayı ilce merkezi ve kırsal mahallelerimizde bozulan yolların bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz ile yeni imar yollarını açarak, alt yapı çalışmalarının yapılmasının önünü açtık. Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra, bölgeye daha çok yatırım gelecek.  Belediyemizin ve diğer yatırımcı kurumların çalışmalarıyla, çalışma yaptığımız mahallelerimiz daha nezih ve güzel yerler oluyor. Bu çalışmalarımızla daha modern ve gelişmiş bir ilçe olmayı hedefliyoruz.  Yeni yol açma çalışmalarımız ilçemizdeki birçok mahallemizde devam edecek.  Yapılan hizmetlerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-